polish youth

Bartoszewski na KUL Bartoszewski na KUL15.03.2008, 17:46
Dnia 29 stycznia 2008r. na auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II odbyła się uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Władysławowi Bartoszewskiemu.

Na uroczystości byli obecni: ambasador Niemiec, ambasador Izraela, Marszałek Senatu Bohdan Borusewicz, przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, posłowie z Lubelszczyzny, profesorowie i doktorzy KUL i UMCS oraz wielu innych przedstawicieli.

Członkowie lubelskiej Młodzieży Wszechpolskiej również przybyli na tą uroczystość uniwersytecką. Kulturalnie wysłuchaliśmy wszystkich przemówień, a na sam koniec sami wyraziliśmy swoje zdanie o bohaterze tej ceremonii rozdając ok. 30 egzemplarzy książki Jerzego Roberta Nowaka "O W. Bartoszewskim bez mitów". Otrzymali ją min. ambasadorowie Niemiec i Izraela, Prezydent Miasta Lublina, reprezentanci wyższego duchowieństwa i inni znaczniejsi goście.

Naszym celem było zwrócenie uwagi zaproszonych gości, szczególnie zagranicznych, na negatywne elementy aktywności Władysława Bartoszewskiego jako reprezentanta polskiej polityki zagranicznej. To od charakteru jego działalności w Ministerstwie Spraw Zagranicznych utarło się powiedzenie, że "Polska weszła na kolanach do Unii Europejskiej".

adm

komentarzy [6]

Autor15.03.2008, 21:11
Bartoszewski to jest dopiero gość, co wy wiecie, Perła Boys rządzi
OWP zamojszczyzna20.03.2008, 21:47
Bartoszewski się nie zmienia,to KUL się zmienia.I to zmienia się na gorsze.Więc należałoby krytykować nie Bartoszewskiego lecz "Katolicki"Uniwersytet Lubelski! Proponuje by nie używać nazwy katolicki.Najlepiej ją zastąpić tzw.katolicki,chrześcijański bądż poprostu Uniwersytet Lubelski!
Jarek23.04.2008, 11:30
Możecie pozazdrościć tylko takiej znakomitości, jaką jest szanowny Pan Bartoszewski. Mądrość, którą tenże człowiek posiada przewyższa potencjał całej MW. Idea, którą się kierujecie zjada sama siebie, jest niegodna uwagi. Przestańcie kierować się Prawami Bożymi, mijacie się z celem.
"Nie czyń bliźniemu co tobie nie miłe" - Ja się stosuję, dlatego na tym skończę.
janka04.06.2008, 10:15
Jarku, widocznie dla ciebie miłe jest, że Polska weszła do Unii Eur. na kolanach.
sslazio06.06.2008, 10:24
ten bartoszewski to jakiś nerwus i dziwak. po co wy mówicie na niego profesor bartoszewski jak on nie jest profesorem bo skończył tylko szkołe śrenią!!!!

FORZA LAZIOOOOO!!!!!!!
Powiem krótko TO SKANDAL!!! Upadek Dobrych Obyczajów
UPR-zejmy Henryk Stawiarski Krynica Zdrój